تبلیغات
علم اعداد
خانه درباره من مقدمه آموزش مجازی محاسبه عدد تقدیری وبلاگ تماس با ما
علم اعداد
تاریخ تولد ما اتفاقی نیست، بلکه نتیجه مجموعه‌ای از اوضاع و شرایط مشخص است
قورباغه در نوک برج

روزی از روزها، گروهی از قورباغه های کوچک تصمیم گرفتند که با هم مسابقه دو بدهند. هدف مسابقه، رسیدن به نوک یک برج خیلی بلند بود. جمعیت زیادی برای دیدن مسابقه و تشویق قورباغه ها جمع شده بودند و مسابقه شروع شد. کسی باور نداشت که قورباغه های به این کوچکی، بتوانند به نوک برج برسند. می شد جمله هائی از این قبیل را از جمعیت شنید : «اوه، عجب کار مشکلی!!»، «اونها هیچوقت به نوک برج نمی رسند.» یا «هیچ شانسی برای موفقیتشون نیست. برج خیلی بلنده!»

قورباغه های کوچک یکی یکی شروع به افتادن کردند؛ بجز بعضی که هنوز با حرارت بالا و بالاتر می رفتند. جمعیت هنوز ادامه می داد : «خیلی مشکله! هیچکس موفق نمی شه!» و تعداد بیشتری از قورباغه ها خسته می شدند و از ادامه دادن منصرف. ولی فقط یکی به رفتن ادامه داد : بالا، بالا و باز هم بالاتر. این یکی نمی خواست منصرف بشه! بالاخره بقیه از بالا رفتن منصرف شدند؛ بجز اون قورباغه کوچولو که بعد از تلاش زیاد، تنها قورباغه ای بود که به نوک رسید! بقیه قورباغه ها مشتاقانه می خواستند بدانند او چگونه این کار را انجام داده؟

اونا ازش پرسیدند که چطور قدرت رسیدن به نوک برج و موفق شدن را پیدا کرده؟ و مشخص شد که برنده مسابقه کر بوده!

نتیجه اخلاقی

هیچوقت به جملات منفی و مأیوس کننده ی دیگران گوش ندهید. چون اونا زیباترین رویاها و آرزوهای شما را از شما می گیرند. چیزهائی که از ته دل آرزو دارید! همیشه به قدرت کلمات فکر کنید. چون هر چیزی که می خوانید یا می شنوید، روی اعمال شما تاثیر می گذارد. پس همیشه مثبت فکر کنید و بالاتر از آن، هر وقت کسی خواست به شما بگوید که به آرزوهایتان نخواهید رسید، کر باشید و همیشه باور داشته باشید :

من همراه خدای خودم، همه کار می توانم انجام دهم.